Dürüstlük ilkemiz

Hayran Models, farklı ve bilinmeyen diecast markalarının yüksek kaliteliymiş gibi sunulmasını kesin olarak reddedip gönüllü olarak tüm koleksiyonerlere bu konuda danışmanlık sunmaktadır. Örneğin Türkiye’de distribütörü bulunmadığı için amazon, ebay, bestbuy ya da alibaba ya da aliexpress üzerinden toplu olarak satın alınan ürünlerin “çok yüksek kalitede” olduğu ve bu nedenle yüksek fiyattan satılabileceğine dair, diecast model araba, hobi oyuncak sektörümüzün dürüstlük ilkelerine aykırı iddiaları kökünden reddeder. Buna ilave olarak nadir diecast modellerin nerede bulunabileceği, lisanslı model araba yaptırmak gibi en sık merak edilen konularda da ücretsiz ve tamamen gönüllülük esasına dayanan hizmet de sunmaktadır.

Bilinmesi gereken bir diğer konu, alibaba diecast model konusunda bir merkez değildir, sadece bir satış platformudur. Türkiye’deki sahibinden.com veya trendyol diecast model araba konusunda ne ise amazon da diğer uluslararası siteler de bu konuda aynıdır.

Hayran Models toplu ya da toptan model araba satışı da gerçekleştirmektedir. Bu konuda Türkiye’de toptancı olduğunu iddia eden pekçok aracının dahi toptancısı olduğumuzu hatırlatmaktan gurur duyarız.

Hayran Models, yurtdışına yönelik de satış yapmaktadır. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları internet sitemiz üzerinden pek tabi sipariş oluşturabilecekler ve hemen ardından tarafımızca kendileri ile iletişime geçilip kargo süreçlerine ilişkin bilgi aktarımı yapıldıktan sonra ödeme alınıp, ürünlerimiz kendilerine gönderilmek üzere kargolanacaktır. Bu noktada en fazla merak edilen soru “yurtdışı kargo fiyatları”, “yurtdışı kargo takip ve “yurtdışına kargo kaç gün sürer gibi sorulardır. Kargo ücreti satın aldığınız ürünlerin adetine, boyutuna, ağırlığına ve bulunduğunuz ülkenin konumuna göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin bir maket arabanın Almanya gibi Avrupa ülkelerinden birine kargo ile ulaşma süresi ve fiyatı, dünyanın geri kalanına göre daha uygundur. Değişkenlik nedeniyle firmamızdan bilgi almanızı önemle rica ederiz.

Autoart diecast, Kyosho, Paragon, Minichamps, Norev, hot wheels Premium, bbr diecast, burago, hot wheels, toyz shop, mini gt, top speed diecast gibi markalar birer diecast model araba üretim markasıdır. Bu markalardan birini satmak bir üstünlük vesilesi olmadığı gibi Motormax, Welly, Maisto, Road Signature, yatming model araba yapıcı markalardan biri ya da birkaçı ile çalışmak bir kalitesizlik göstergesi değildi. Bu ürünlerin hem satışını hem de koleksiyonunu yapmak tamamen bir tercih meselesi olduğu kadar aynı zamanda bir zorunluluktur. Çünkü 1969 Model bir Amerikan Klasik Pontiac GTO’nun iki rengi Motormax tarafından üretilirken farklı tarihlerde bu aracın aynı modeli Welly, Autoart, Norev ya da başka bir diecast model markası tarafından üretilmektedir. Bu bir anlamda da lisanslı model üretici firma ile lisans sahibi markalar arasında yapılan anlaşmaların boyutu ve süresi ile de alakalıdır.

Shopping Cart
Scroll to Top